+48 883 555 647
icon +48 883 555 647 +48 883 555 647

Blog
Przydatne porady
i ciekawe inspiracje

icon

POWIEDZ NAM, JAK SPĘDZASZ CZAS, A POWIEMY CI, JAKIEGO WNĘTRZA POTRZEBUJESZ. OTO JAK DOPASOWAĆ MIESZKANIE DO STYLU ŻYCIA!

article-photo

Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem – potrzebujesz schowka, w którym postawisz walizkę, położysz karimatę albo namiot. Jeśli jesteś fanką Ewy Chodakowskiej, niezbędna w twoim mieszkaniu jest przestrzeń do ćwiczenia na macie. A gdy bierzesz udział w wydarzeniu na Facebooku „w tym roku przeczytam 100 książek” to musimy zaaranżować ci sporą biblioteczkę. Słowem, dopasujemy wnętrze to twojego „ja”!

Zapomnij o wytartych wnętrzarskich wzoracach, według których w pomieszczeniu powinien znajdować się „kawałek” stołu, czegoś do siedzenia i telewizor. Współczesne tempo życia narzuca nam zupełnie inny styl mieszkania. Potrzebujemy rozwiązań skrojonych pod sposób, w jaki żyjemy. Oto jak dostosować mieszkanie do stylu życia.

Jesteś zapalonym podróżnikiem

Często zdarzają ci się wypady na weekend do europejskich stolic albo dłuższe wyjazdy w bardziej odległe zakątki świata? Oznacza to, że potrzebujesz w domu miejsca, w którym postawisz co najmniej dwie walizki (małą i dużą) oraz przestrzeni na przechowywanie karimaty i namiotu (jeśli zdarza ci się nocleg nie tylko w hotelu). Jeśli podróżujesz biznesowo niezbędne będzie także miejsce na pokrowce na garnitur oraz pudełko podróżne na kapelusz. To wszystko zabiera sporo miejsca, a jeśli podróżujesz, nie możesz chować tych rzeczy w piwnicy, na strychu czy upychać gdzieś w szafie. Podróżny asortyment musi mieć swoje jasno określone i ważne miejsce w domu. Doskonałym miejscem może być część w dużej szafie wnękowej albo w garderobie. Poza tym podróżnicy zwykle przywożą sobie coś z wyjazdów. Może więc będziesz potrzebował specjalnej ekspozycji na magnesy z całego świata, kolekcję łyżeczek albo zakładek. Cokolwiek zbierasz, warto znaleźć na to specjalne miejsce w domu.

Aktywnie korzystasz z Instagrama i Snapchata

Jeśli prowadzisz intensywne życie w internecie, zwłaszcza na serwisach, w których główną rolę pełnią zdjęcia, potrzebujesz w domu ładnego tła do selfie. Z jednej strony bardzo ważną rolę będą pełnić ściany, duże lustro, niebanalny fotel. Z drugiej ważne będą dodatki. Na instagramowych zdjęciach modne są chociażby ujęcia, na których o poranku pijemy pożywny koktajl, oczywiście w modnym słoiku z rurką. Jeśli jesteś osobą, która lubi pokazywać się w sieci, w tle nie może zabraknąć fotogenicznych elementów wnętrzarskich.

Jesteś wyznawczynią fit królowej

Ewa Chodakowska ma już ponad 2 mln fanek na Facebooku, a Anna Lewandowska 1,4 mln. Jeśli jesteś jedną z nich, a do tego masz przed sobą urządzanie mieszkania, to zaufaj nam… potrzebujesz przestrzeni na rozłożenie maty do ćwiczeń, najlepiej naprzeciwko niewielkiej komody lub półki, na której postawisz laptopa z płytą DVD swojej idolki. Jeśli mieszkasz sama i urządzasz studio, a twoje życie kręci się wokół sportu, możesz pozostawić wolną przestrzeń na środku mieszkania. Mieszkając z rodziną, zaciszne miejsce do ćwiczeń lepiej stworzyć w pokoju, który jest jednocześnie twoją oazą.

Nie tylko deklarujesz, ale faktycznie kupisz i przeczytasz sto książek

Inne rozwiązania zaproponujemy w domu, w którym ważną rolę odgrywają książki, a zapał do czytania podgrzewa m.in. udział w wydarzeniu na Facebooku „w tym roku przeczytam 100 książek”. Jeśli faktycznie lubisz kupować i czytać książki, doskonałym sposobem będzie stworzenie „ściany”, która będzie twoją prywatną biblioteczką. Poza tym warto zaplanować półkę z książkami tematycznymi w kuchni np. o gotowaniu i o podróżach kulinarnych, na osłoniętym tarasie – o ogrodnictwie, a w łazience (tak, mole książkowe mogą pozwolić sobie na obecność książek w łazience) – na kilka ulubionych tytułów, które lubisz czytać odpoczywając w kąpieli. Urządzanie wnętrz pod styl życia, który prowadzisz, może być uważane za odważne i niekonwencjonalne. Dla ciebie jednak pewne rozwiązania będą naturalne.

Majsterkujesz według modnej idei DIY

Świat oszalał na punkcie idei „zrób to sam” ( DIY, z ang. do it yourself). Ty też malujesz ramy od obrazów, odnawiasz meble i bawisz się w Boba Budowniczego? Jeśli tak – potrzebujesz domowego warsztatu. Są dwa miejsca, które idealnie się nadają do robótek – przestrzeń na balkonie (jeśli jest na tyle duży, że w paradę nie wejdzie ci suszące się pranie) oraz  komórka lokatorska (która najpewniej kupisz wraz z nowym mieszkaniem od dewelopera). Może warto w takim przypadku zastanowić się czy nie przeznaczyć komórki lokatorskiej na mały, domowy warsztat. Od ręki w Ikei otrzymasz wsparcie w zakresie aranżacji takich pomieszczeń. My polecamy łatwe do demontażu stelaże stalowe, które też spełniają wymagania ppoż. Ostatecznie, jeśli majsterkowanie przeradza się także w coś więcej niż w pasję (np. zaczynasz wystawiać swoje dzieła na sprzedaż w internecie), możesz przeznaczyć na pracę jeden z pokoi. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozostałą część mieszkania można urządzić w zupełnie innym stylu, niezwiązanym z pasją lub pracą.

Lubisz wieczór z filmem

Dla fanów dobrego kina liczy się w domu odpowiednie światło, nagłośnienie, wygodna kanapa lub fotel i ustawiony na właściwej wysokości telewizor lub projektor z rzutnikiem. Ten drugi szczególnie przypadnie do gustu osobom, które zapraszają znajomych na seansy lub wydarzenia sportowe. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie przestrzeni spełniającej rolę domowego kina. Dopełnieniem aranżacji mogą być filmowe plakaty na ścianach. Sala kinowa może mieć głębokie barwy np. czerwień, zieleń i dodatki brązu. Warto pomyśleć o punktowym oświetleniu, koniecznie sterowanym pilotem oraz zwrócenie uwagi na przysłonienie okien, tutaj polecamy zasłony typu blackout.

Pracujesz jako freelancer z domu

Gdy dom jest także miejscem pracy, ważnym elementem jest zaaranżowanie odpowiedniej przestrzeni do pracy i do odpoczynku. Najlepiej, aby te strefy były wyraźnie oddzielone, by dom stale nie przypominał o obowiązkach zawodowych. Kto pracował choć przez jakiś czas w domu wie, jakie to ważne. Bez wyraźnej granicy, po paru miesiącach można wpaść z zawodową pułapkę, a dom nie będzie już miejscem odpoczynku. Odpowiednia aranżacja temu zapobiegnie. W takiej sytuacji należy pamiętać o zasadzie, że nie pracujemy tam gdzie śpimy, więc starajmy się unikać biurka w sypialni. Dobrym rozwiązaniem są np. meblościanki z wkomponowanym biurkiem z opcją chowania blatu.  

Gdy sypialnia jest ważnym miejscem w domu

Niezależnie od stylu życia, aranżując mieszkanie pamiętaj o komfortowym urządzeniu sypialni. Najważniejszą kwestią jest dobór wygodnego materaca i nastrojowego oświetlenia, które sprzyja odpoczynkowi po całym dniu. I jest jeszcze coś… jeśli oglądałaś filmową ekranizację kultowego „Sexu w wielkim mieście” (cz. 2) to wiesz, że telewizor w sypialni jest złym pomysłem. Powiesz, to tylko film? Nie w tym przypadku. Telewizor w sypialni po prostu przeszkadza. Warto pamiętać też o tym, aby w drzwiach do sypialni był klucz.  

Powiedz nam jak spędzasz czas, a wspólnie znajdziemy rozwiązania, o jakich ci się nie śniło! Miej odwagę dostosować dom do własnych potrzeb ?

***

Masz ochotę na więcej inspiracji i porad? Zajrzyj na nasz profil na Facebooku ?

A po więcej szczegółów naszej oferty  zapraszamy do zakładki “Programy aranżacji”

blog title