Tu każdy może poczuć się u siebie. Gotowe mieszkanie pokazowe dla firmy Ronson Development na osiedlu Ursus Centralny w Warszawie pokazuje jak świetne rezultaty – i z punktu widzenia dewelopera, i z perspektywy przyszłych mieszkańców – mogą dać przemyślane i funkcjonalne rozwiązania.
To nie pierwsza już udana współpraca firmy Ronson Development z Deer Design Business – tą częścią grupy Deer Design, która projektuje, wykańcza oraz urządza wnętrza dla private rented sector (PRS), hoteli czy aparthoteli. Projekt przygotowała architektka Aleksandra Nowacka.
Zaproszenie naszej pracowni do wykonania kolejnego już mieszkania pokazowego dla Ronson Development jest dowodem na dobre zrozumienie potrzeb inwestora oraz przyszłych mieszkańców – od oczekiwań estetycznych, przez sposób zarządzania budżetem po wsparcie dewelopera w działaniach sprzedażowych. Nie pierwszy raz naszym zadaniem było zaprojektowanie i zaprezentowanie mieszkania pokazowego, które klientom firmy Ronson pomoże sprawnie podjąć trafną decyzję zakupową i spełnić marzenie o własnym M.
Zalety spójnej palety barw
Proces projektowania mieszkania dla klienta komercyjnego przebiega bardzo podobnie do prac nad wnętrzami dla docelowego nabywcy. Po ustaleniach dotyczących oczekiwań co do charakteru wnętrz, zakresu funkcjonalnego oraz budżetu tworzymy moodboard. To kompozycja kolorów, wzorów, faktur, materiałów i form, które nadadzą wnętrzu określony wyraz.
Wnętrze miało się wyróżniać odważną kolorystyką, a jednocześnie być praktyczne – zaznacza Agnieszka Gajdzik-Wilgos, manager ds. sprzedaży w Ronson Development. Zależało nam też, by duża kanapa w salonie tworzyła domowy, przytulny nastrój – dodaje.W tym przypadku wybór padł na nowoczesne, eleganckie w swej prostocie meble, lampy i dodatki oraz świeżą gamę kolorystyczną opartą na uniwersalnych beżach oraz ciepłych szarościach. Tę paletę z jednej strony rozświetliły biele, a z drugiej przełamały efektowne akcenty granatu oraz odrobina czerni. Wszystko to na tle podłogi drewnianej z Barlinka, która daje wnętrzu i elegancję, i przytulność – mówi Aleksandra Nowacka z Deer Design Business. Co ważne, gama kolorów jest spójna, wspólna dla wszystkich pomieszczeń. Przy krótkiej wizycie w mieszkaniu pokazowym pomaga odczuć tę przestrzeń jako całość. A do tego optycznie ją powiększa – podkreśla architektka. Jej propozycje inwestor zaakceptował właściwie od razu. Dłuższe rozmowy dotyczyły jedynie ozdobienia wnętrz obrazami.
Jak wykorzystać potencjał
Drugim krokiem jak zawsze jest przygotowanie układu funkcjonalnego – w tym przypadku z myślą o singlu czy singielce lub parze, ale z opcją łatwej zamiany gabinetu w pokój dziecięcy.
Wyjściowe propozycje dewelopera co do rozmieszczenia funkcji w mieszkaniu i rozmieszczenia ścian nie wymagały zmian. Wyzwaniem była jedynie głęboka a wąska garderoba przy sypialni – zaznacza architektka Aleksandra Nowacka.Mieszkanie 3-pokojowe, które wybraliśmy do wykończenia, miało potencjalnie problematyczną garderobę. W odczuciu klientów były to tzw. „stracone metry”. Zależało mi na tym, aby pokazać, że takie pomieszczenie nie tylko można praktycznie wykorzystać, ale że tak wydzielona przestrzeń do przechowywania jest w tym mieszkaniu niezbędna – podkreśla Agnieszka Gajdzik-Wilgos.
Tworząc projekt uwzględniłam sugestie inwestora i z pewnością nie ma już mowy o straconych metrach. Wprowadziliśmy tu szerokie i głębokie półki w maksymalnie funkcjonalnym układzie, które pomieszczą mnóstwo rzeczy – wskazuje Aleksandra Nowacka.
Architektka Aleksandra Nowacka w mieszkaniu pokazowym
Od wizualizacji do realizacji
Dzięki szczegółowym wizualizacjom proces decyzyjny i ostateczny wybór materiałów, już na żywo w naszym showroomie, przebiegły błyskawicznie. Chwilę później rozpoczęły się prace wykończeniowe, nadzorowane przez koordynatora Deer Design. Efekt? Realizacja w stu procentach odzwierciedlała projekt akceptowany wcześniej przez inwestora.
wizualizacja realizacja
Zapraszający salon
W salonie stanęła zapraszająca sofa narożna w modnym, a przede wszystkim bardzo przyjaznym obiciu z miękkiej tkaniny bouclé. Powyżej zawisły dwa abstrakcyjne plakaty w złotych ramkach. Nie mogło zabraknąć stolika do kawy – okrągły, z blatem o wzorze marmuru na czarnej drewnianej podstawie.
Naprzeciwko stanęła długa, pojemna szafka RTV. Po drugiej stronie pomieszczenia, w strefie kuchni, znalazł się także okrągły czarny stół otoczony lekkimi, tapicerowanymi krzesłami. Podobny, niezwykle przytulny charakter ma też owalna ławka z praktycznym pojemnikiem, stojąca w strefie wejściowej.
Kojąca sypialnia
W sypialni króluje obszerne, tapicerowane łóżko. To zarazem efektowny akcent granatu. Na ścianę w tle przechodzi kaszmirowy odcień zabudowy meblowej. W ten sposób architektka powiększyła optycznie tę przestrzeń, co przypieczętowała okrągłym lustrem dekoracyjnym. Praktyczną ozdobą wnętrza są stoliki nocne w formie cylindrycznych pojemników na ażurowej podstawie.
Gabinet (nie tylko) pracy
Pokrewną stylistykę, choć inny charakter ma kameralny gabinet. Stanęło tu lekkie biurko praktyczna szafka oraz rozkładana kanapa, która pełni zarazem funkcję dodatkowego miejsca do spania. Lekka aranżacja tego wnętrza zyskała mocną bazę w postaci granatowej ściany – podobnie jak w holu.
Łazienka z morską tonią
Jeszcze inaczej granat został wyeksponowany w łazience. Duży wpływ na to ma materiał, w tym przypadku drobne płytki ceramiczne o falującej powierzchni. Pełną ciepła równowagę wprowadza zabudowa meblowa w odcieniu jasnego drewna, kryjąca pojemną szafkę.
Efekty wspólnych działań
Jestem bardzo zadowolona z efektu naszych wspólnych działań i świetnego kontaktu z koordynatorami z Deer Design, którzy na bieżąco reagowali na wprowadzane przez nas w trakcie realizacji zmiany. Czułam, że jesteśmy w tym procesie zaopiekowani i prowadzeni – podsumowuje Agnieszka Gajdzik-Wilgos.
Efekt? Świetnie zaprojektowane i zrealizowane mieszkanie, stuprocentowe zrozumienie naszych potrzeb i oczekiwań przyszłych lokatorów. Jestem absolutnie zadowolona z rezultatu, co – w przypadku współpracy z Deer Design – staje się tradycją – podkreśla.