+48 883 555 647
icon +48 883 555 647 +48 883 555 647

Blog
Przydatne porady
i ciekawe inspiracje

icon

Nowa kolekcja podłóg hybrydowych NEXT STEP od marki Barlinek

article-photo

Naturalne drewno to wyjątkowy materiał, który warto wykorzystać w każdym wnętrzu. Nada mu nie tylko elegancji, ale również sprawi, że będzie bardziej ciepłe i przytulne. Często jednak zastanawiamy się czy drewno okaże się wystarczająco trwałe i odporne na uszkodzenia, szczególnie gdy mieszkają z nami zwierzęta lub małe dzieci. Na szczęście rozwój technologii opracowywanych przez producentów, takich jak Barlinek i jego najnowsza kolekcja NEXT STEP, sprawia, że dziś nie musimy z niczego rezygnować.

Piękna drewniana podłoga to dla wielu osób wnętrzarski must have, szczególnie w takich pomieszczeniach jak salon, korytarz czy sypialnia. Jako intensywnie eksploatowane przestrzenie wymagają materiałów wykończeniowych, które będą nie tylko estetyczne, ale jednocześnie funkcjonalne i bezpieczne. Najnowsza kolekcja wodoodpornych podłóg hybrydowych NEXT STEP od marki Barlinek łączy w sobie każdą z tych cech. Co jest jej sekretem?

Szczególną rolę gra budowa hybrydowej deski barlineckiej. Użytkowa warstwa drewna oraz twardy niczym skała, gęsty rdzeń Denscore, czynią ją wyjątkowo stabilną w czasie wahań wilgotności czy temperatury, oraz dają możliwość ułożenia podłogi w całym domu lub mieszkaniu. To rewolucyjna zmiana w podejściu do naturalnych podłóg, dzięki której stały się wodoodporne na miejscowe zalania i zachlapania, a także wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie.

Wybierając podłogę często zastanawiamy się nad jej połączeniem z nowoczesnymi systemami montowanymi w domach i mieszkaniach. Deski z kolekcji NEXT STEP można z powodzeniem zamontować na ogrzewaniu lub chłodzeniu podłogowym. Dzięki temu możemy cieszyć się naturalną powierzchnią w kuchni czy łazience.

Podłoga to jeden z bazowych elementów wystroju każdego domu, dlatego wybór jej koloru jest bardzo ważny. W kolekcji podłóg hybrydowych NEXT STEP znajduje się aż 10 odcieni naturalnego drewna, inspirowanych najpiękniejszymi wybarwieniami desek barlineckich. Podłogi posiadają czterostronną mikrofazę, są szczotkowane, co podkreśla ich naturalny i bardzo modny charakter oraz sprawia, że przestrzeń optycznie się powiększa. Ponadto posiadany certyfikat FSC oznacza, że drewno, z którego wykonano produkt, pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych.

Bezpieczeństwo? Producent zadbał o każdy aspekt, abyś mógł się cieszyć jego piękną i funkcjonalną podłogą przez lata. Wodoodporne podłogi hybrydowe Barlinek mogą pochwalić atestem trudnopalności Cfl oraz klasą emisji formalechedytow E1, co oznacza, że są one przyjazne dla człowieka i środowiska. Należą również do grupy niskoemisyjnych, tzn. spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie emisji lotnych związków organicznych (VOC). Nie zawierają też szkodliwych ftalanów oraz metali ciężkich. Co więcej, struktura lakieru ULTRA HARD ogranicza ryzyku poślizgu, a cały produkt objęty jest gwarancją na 30 lat.

Czy znaleźliśmy ideał wśród naturalnych drewnianych podłóg? Naszym zdaniem tak.

blog title