+48 883 555 647 +48 883 555 647
+48 883 555 647 +48 883 555 647

Bog
Przydatne porady
i ciekawe inspiracje

Między kuchnią a salonem

Wybierając kuchnię otwartą na salon skupiamy się nie tylko na funkcjonalności, ale przede wszystkim na spójnym stylu i umownym oddzieleniu kuchni od strefy dziennej. Wystarczy dobry pomysł, aby kuchnia stała się wygodną przestrzenią do gotowania, a zarazem spójną z całą koncepcją projektu. Otwarta przestrzeń to wizualne powiększenie wnętrza, swobodna komunikacja z osobami przy stole i w strefie dziennej, doświetlenie mieszkania i spójny design.

Przyjrzyjmy się kilku topowym układom:

Wyspa kuchenna

Jedno z najwygodniejszych i ciekawszych podziałów stref. Wyspa to dodatkowy blat roboczy oraz miejsce do przechowywania. Na blacie wyspy możemy również wygospodarować miejsce na płytę indukcyjną i stworzyć przestrzeń do gotowania. Po stronie strefy dziennej możemy zaznaczyć część bardziej salonową półkami na książki kucharskie i wino lub stworzyć miejsce jadalniane z krzesłami barowymi. Przyjemność gotowania na „otwartej przestrzeni” to nie tylko swobodna rozmowa z osobami po drugiej stronie wyspy, ale również wygoda podczas przyrządzania posiłków. Wyspę kuchenną można również wpisać w bardziej odważny projekt, stworzenia całej kuchni tylko na wyspie bez zabudowy przy ścianie.

Strefa jadalniana

Prostym sposobem na wyznaczenie granicy pomiędzy kuchnią a salonem jest stół z krzesłami, który możemy wyróżnić w otwartej przestrzeni na kilka sposób:

Tapeta

Jeden pas tapety wystarczy, aby „przejść” w niesztampowy sposób z kuchni do salonu. Tapeta w kwiaty, modne liście lub geometryczne wzory. Ogromnym atutem tego pomysłu jest niewielki koszt wymiany niedużego kawałka tapety np. na aktualne w danym czasie wzory lub printy.

 

Naturalna dekoracja

Drewno na ścianie to sprawdzony i ponadczasowy materiał na dekoracje. Przy wymianie mebli jadalnianych zawsze będziemy mieć świetną bazę do wyeksponowania nowego stołu z krzesłami.

Oświetlenie

Niecentralnym układem oświetlenia możemy świetnie wyznaczyć strefy. Najlepiej wyróżnić je dużym abażurem lub pomysłowym zawieszeniem żarówek np. na drewnianej belce nad stołem.

  

Dyskretna ścianka działowa

To jeden z Must Have w urządzaniu przestrzeni dziennej. Ażurowe, drewniane ściany stworzone z pionowych desek, regały z nieregularnymi półkami, konstrukcje metalowe lub pozostawiona część ściany z zamkniętej przestrzeni lub znane nam z industrialnych wnętrz słupy i kolumny.

  

W paryskim stylu

Czyli transparentna, szklana konstrukcja w metalowej zabudowie. Metalowe konstrukcje to bardzo modne oddzielenie strefy kuchennej od salonu. Takie rozwiązanie króluje na Instagramie i wnętrzarskich blogach. Ścianka działowa lub zamknięte pomieszczenie ze skrzydłowymi lub przesuwnymi drzwiami – możliwości jest bardzo dużo!

Podział przestrzeni na strefy to ogromna baza możliwości. Wszystko zależy od naszych potrzeb funkcjonalnych oraz estetycznych. W jaki sposób zaznaczymy strefę gotowania i wypoczynku to przede wszystkim nasza wyobraźnia, zamiłowanie do konkretnych kolorów, faktur i stylu życia.
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Deer Design Sp. z o.o. w celu umożliwienia udzielenia odpowiedzi na zadane przez Panią/Pana pytania oraz przedstawienie promocji oraz produktów handlowych spółki Deer Design Sp. z o.o., a ponadto w celu przedstawienia oferty usług świadczonych przez podmioty powiązane kapitałowo, bądź organizacyjnie z Administratorem ochrony danych osobowych, bądź podmioty z nim współpracujące.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Deer Design Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej. <br/> Udzielenie zgody jest dobrowolne. <br/> Udzielona zgoda w każdym czasie może być wycofana. Wniosek o cofnięcie zgody, należy skierować na adres e-mail Inspektora Ochrony Danych: daneosobowe@deerdesign.pl