+48 883 555 647 +48 883 555 647
+48 883 555 647 +48 883 555 647

Bog
Przydatne porady
i ciekawe inspiracje

10 dodatków, na które warto zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrz

Postawiłeś lampkę na biurku i zastanawiasz się, jak przez lata mogłeś pracować bez dodatkowego światła? Pewnie to znasz, bo każdy z nas przeżył choć raz aranżacyjne objawienie! I przekonał się, że diabeł tkwi w szczegółach. Oto 10 detali, które odmienią nasz dom.

1. Wycieraczka

Prawda jest taka, że właściciela mieszkania poznajemy po wycieraczce. W ramach eksperymentu znajomi socjologowie, przeszli się po dużym apartamentowcu w Warszawie. Oglądali wycieraczki i pukali do mieszkań z pytaniem – czy mieszkańcy potrzebowaliby w okolicy kawiarni. Już po odwiedzeniu kilkunastu mieszkań zauważyli, że wycieraczka sporo mówi o tym, kto mieszka za drzwiami. Najbardziej uprzejme i skore do rozmów były osoby, które miały wycieraczki z napisem „Dzień dobry”, „Home” albo z graficznym uśmiechem. Ponure, kraciaste wycieraczki, nie niosły za sobą nic dobrego. Zanim więc wybierzemy wizytówkę domu, pomyślmy, jaki przekaz chcielibyśmy dać swoim gościom.

2. Klimatyczna fanaberia

Wyjątkowa ceramika, prowansalski bibelot lub detal przywieziony z oddalonego zakątku świata. To musi być coś, co wprowadzi do wnętrza indywidualny, spójny z nami klimat. Idealnym dodatkiem może być również stary gramofon czy zabytkowe radio, które dodatkowo ponadczasowym dźwiękiem muzyki podkreślą charakter wnętrza. Goście, którzy wejdą do mieszkania powinni czuć, że to wnętrze idealnie odzwierciedla właściciela. Tylko w takim domu możemy być sobą.

kilmatyczna fanaberia w mieszkaniu

 

3. Drewniany pieniek w salonie

Drewno, korek, papier – moda na naturalne materiały ma się dobrze, a wraz z nią wszelkie wykonane z nich dodatki. Absolutnym hitem tego roku jest stolik na kawę wykonany z pnia drzewa. Przy odpowiedniej aranżacji np. w salonie z korkową ścianą, będzie jego ozdobą.

4. Back to the future

Gazetnik – obowiązkowy element wnętrz z początku lat 90. wraca do łask w nowym wzornictwie. Gazetnik można ustawić równie dobrze w salonie, w sypialni albo w kuchni – to zależy, w którym miejscu lubimy czytać prasę.

Stary plakat to kolejny pomysł na intrygujący element we wnętrzu, które po wybraniu odpowiedniej kolorystyki i wzoru można dopasować do każdego mieszkania.

Plakat we wnętrzu pod klucz

5. Akcenty kolorystyczne

Żółć, zieleń, granat – odważne kolory, których boimy się w stałych elementach wykończenia, np. jako kolor ścian, świetnie sprawdzą się w dodatkach. Kolorowe w mieszkaniu mogą być pudełka, ramki, poduszki, narzuty a nawet pojedyncze krzesła.

6. Sztukateria

Mitem jest, że elementy sztukaterii takie jak dekoracyjne listwy czy cokoły sprawdzą się jedynie w pałacowych wnętrzach lub tych urządzonych w stylu angielskim. Odpowiednio dobrane i wykonane jak najbardziej mogą być integralną częścią nowoczesnych wnętrz.

wnętrze ze sztukaterią

7. Ściana pełna ramek

Zrobienie kompozycji ze zdjęć oprawionych w ramki, które będą grały z wnętrzem, to nie lada sztuka. Warto się pokusić o to, aby taka zdjęciowa układanka pojawiła się w domu, jeśli lubimy własne towarzystwo i mamy bliskie relacje rodzinne. Ze zdjęć rodzinnych możemy ułożyć na ścianie np. drzewo genealogiczne naszej rodziny. Zdjęcia mogą mieć różne formaty i odmienne ramki, a odpowiednio zestawione będą tworzyć spójną całość. Mogą być ułożone także pod linijkę, o ile będą pasować do aranżacji mieszkania. Nie ma też jednego, idealnego pomieszczenia na powieszenie zdjęć. Kompozycję trzeba dostosować do stylu mieszkania.

8. Farba tablicowa bądź magnetyczna

Chcesz zostawić wiadomość dla współlokatora, zapisać listę zakupów a może ozdobić kuchnię zmiennymi elementami? Zamiast przyklejać karteczki na lodówkę, lepiej wybrać farbę tablicową bądź magnetyczną, którą pokryjemy jedną ze ścian w kuchni.

farba tablicowa we wnętrzu

9. Wielofunkcyjne meble

Łóżko chowane w szafie, komoda w wyciąganym stołem, łóżko z biurkiem – to tylko kilka przykładów wielofunkcyjnych mebli, które doskonale sprawdzą się w małych wnętrzach. Oryginalny mebel jest nie tylko funkcjonalny, ale staje się niebanalnym elementem aranżacji wnętrza.

10. Obraz, widok z okna

Zdarza się, zwłaszcza w mieście, że widok z okna pozostawia wiele do życzenia. A gdyby tak mieć widok z okna na Manhattan lub plażę w Tajlandii? To możliwe. Wystarczy odpowiedni obraz wpasowany stylistyką np. w soft-loftową stylizację. Możemy też wydrukować nasze zdjecie z wakacji na płótnie i powiesić nad łóżkiem, by móc szybo powrócić do błogich wspomnień wylegiwania się na hamaku w słomkowym kapeluszu.

Dodatki to dopełnienie każdego mieszkania. Jeśli szukasz pomysłów na kompleksową aranżację swojego M, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

A więcej inspiracji znajdziecie na naszym Facebooku 🙂
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Deer Design Sp. z o.o. w celu umożliwienia udzielenia odpowiedzi na zadane przez Panią/Pana pytania oraz przedstawienie promocji oraz produktów handlowych spółki Deer Design Sp. z o.o., a ponadto w celu przedstawienia oferty usług świadczonych przez podmioty powiązane kapitałowo, bądź organizacyjnie z Administratorem ochrony danych osobowych, bądź podmioty z nim współpracujące.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Deer Design Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej. <br/> Udzielenie zgody jest dobrowolne. <br/> Udzielona zgoda w każdym czasie może być wycofana. Wniosek o cofnięcie zgody, należy skierować na adres e-mail Inspektora Ochrony Danych: daneosobowe@deerdesign.pl