+48 883 555 647 +48 883 555 647
+48 883 555 647 +48 883 555 647

Bog
Przydatne porady
i ciekawe inspiracje

Wykończenie mieszkania pod klucz – czemu opłaca się zlecić jego zaprojektowanie ekspertom?

Większość mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym jest oferowana w tak zwanym stanie deweloperskim. Oznacza to, żeby aby się do nich wprowadzić, trzeba wykonać jeszcze sporo pracy. Konieczne jest m.in. wykończenie podłóg i ścian, zamontowanie oświetlenia, drzwi wewnętrznych czy armatury. Pojawia się więc pytanie: jak najrozsądniej wykończyć mieszkanie pod klucz? Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy fachowców. Sprawdź, dlaczego.

Wykończenie nowego mieszkania pod klucz bywa czasem wyzwaniem większym niż jego zakup. Dzieje się tak dlatego, że wymaga:

 • poświęcenia ogromnej ilości czasu – zarówno na opracowanie koncepcji aranżacji, jak i dobór materiałów wykończeniowych oraz znalezienie ekipy remontowej,
 • sporych nakładów finansowych – są uzależnione od standardu wykończenia, jakiego oczekujesz,
 • kreatywności – musisz bowiem określić, jak ma wyglądać mieszkanie po zakończeniu prac.

Sposobem na zaoszczędzenie – i czasu, i pieniędzy – jest decyzja o tym, aby wykończenie mieszkania pod klucz powierzyć w ręce specjalistów. Nie chodzi tu wyłącznie o wykonanie samych prac remontowych. Zanim się rozpoczną, musi się pojawić spójna koncepcja. Jej przygotowaniem i nadzorem nad wykonaniem projektu zajmie się doświadczona pracownia architektury wnętrz.

Na czym polega wykończenie mieszkania pod klucz?
Gdy do gry wkracza pracownia architektury wnętrz, to na nią „spadają” wszystkie zadania związane z ostatecznym ukształtowaniem przestrzeni lokalu. Co to oznacza w praktyce? Tyle, że pracownia architektury wnętrz m.in.:

 • analizuje Twoje potrzeby jako właściciela mieszkania – zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne (inne oczekiwania będziesz miał bowiem, gdy zechcesz zamieszkać w nabytej nieruchomości, a inne, kiedy kupujesz ją pod wynajem),
 • sporządza projekt,
 • dobiera materiały wykończeniowe (w tym: podłogi, farby, armaturę, ceramikę
  a także drzwi i akcesoria do nich oraz oświetlenie),
 • przygotowuje projekt wykonawczy wraz z listą niezbędnych materiałów itp.,
 • nadzoruje wykonanie prac remontowych aż do ich zakończenia.

Jej zadanie może się skończyć na doborze materiałów wykończeniowych, ale może także uwzględniać przygotowanie pełnej aranżacji – z meblami oraz dodatkami. Wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania.

Ile kosztuje współpraca z pracownią architektury wnętrz przy wykańczaniu mieszkania pod klucz?
Choć może Ci się wydawać, że korzystanie z usług pracowni architektury wnętrz podniesie Twoje wydatki, w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Wszystko dlatego, że specjaliści z pracowni architektonicznej:

 • wyważą między jakością wykończenia a kosztami zakupu materiałów,
 • zoptymalizują wydatki – nie dopuszczą m.in. do tego, aby kupić za dużo zbędnych materiałów,
 • zapewnią Ci sprawdzoną ekipę budowlaną, która wykona prace rzetelnie – nie będziesz więc narażony na koszty ewentualnych poprawek,
 • zadbają o to, aby prace wykończeniowe zakończyły się w możliwie krótkim czasie.

Pamiętaj też, że za wykończenie mieszkania pod klucz w ramach współpracy z pracownią architektoniczną zapłacisz niższy VAT, co także może obniżyć Twoje wydatki.

A jak konkretnie kształtują się stawki? Wszystko zależy od tego, jakiego standardu wykończenia oczekujesz. Pracownia architektury wnętrz Deer Design przygotowała dla swoich klientów trzy zróżnicowane programy:

 • SMART LIFE – dla oczekujących dobrego standardu mieszkania w przystępnej cenie,
 • MODERN LIFE – dla poszukujących innowacyjnych rozwiązań z nieco wyższej półki cenowej,
 • HIGH LIFE – dla klientów z większym budżetem, którzy oczekują ekskluzywnego wykończenia przestrzeni.

Koszt jest uzależniony od metrażu mieszkania i liczony od 1 m2 powierzchni. Aby ustalić szczegóły, wystarczy skontaktować się z doradcami Deer Design.
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Deer Design Sp. z o.o. w celu umożliwienia udzielenia odpowiedzi na zadane przez Panią/Pana pytania oraz przedstawienie promocji oraz produktów handlowych spółki Deer Design Sp. z o.o., a ponadto w celu przedstawienia oferty usług świadczonych przez podmioty powiązane kapitałowo, bądź organizacyjnie z Administratorem ochrony danych osobowych, bądź podmioty z nim współpracujące.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Deer Design Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej. <br/> Udzielenie zgody jest dobrowolne. <br/> Udzielona zgoda w każdym czasie może być wycofana. Wniosek o cofnięcie zgody, należy skierować na adres e-mail Inspektora Ochrony Danych: daneosobowe@deerdesign.pl