+48 883 555 647 +48 883 555 647
+48 883 555 647 +48 883 555 647

Bog
Przydatne porady
i ciekawe inspiracje

Meble w zabudowie. 7 powodów, dla których warto je wybrać

Meble w zabudowie niezmiennie zyskują na popularności. Fakt, że są wykonywane na wymiar sprawia, że maksymalnie wykorzystują                domową przestrzeń i pozwalają na utrzymanie porządku. A to tylko jedne z wielu zalet.

1. Idealne do każdego wnętrza

Jest taka scena w filmie „Seks w wielkim mieście 2”, w której Mr. Big na rocznicę ślubu daje Carrie Bradshaw telewizor. Szczęśliwie dla Carrie telewizor ukryty jest wewnątrz atrakcyjnie wyglądającego mebla, który stanął w sypialni. Choć nie jest to tradycyjny mebel w zabudowie, to oddaje ich idee. Meble w zabudowie mają bowiem dopasować się idealnie do wnętrz, ale też być atrakcyjnym schowkiem dla sprzętów AGD i RTV. Dzięki swojej uniwersalności meble w zabudowie pojawiają się coraz częściej w sypialniach, łazienkach, choć wciąż dominują w kuchniach. Wykończone na wymiar meble kuchenne wraz z zabudowanymi urządzeniami AGD wnoszą do mieszkania harmonię. Docenią ją esteci, którzy nie lubią gromadzić w kuchni bibelotów i zamiast stylu rustykalnego chcą urządzić ją w minimalistycznym stylu.

2. Nowoczesny design

Minimalizm nie oznacza nudy, a raczej dobrze pojęty design, pasujący do industrialnych wnętrz. Nowoczesny design dopuszcza niebanalne kolory frontów, a także ich łączenie. Zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami fronty nie muszą mieć uchwytów, gdyż otwierają się pod wpływem dotyku. Same fronty mogą być laminowane, fornirowane lub lakierowane.

3. Są praktyczne

Wnętrza, w których znajdują się meble w zabudowie, łatwiej utrzymać w czystości. Także sprzęty takie jak lodówka, mikrofalówka lub pralka, zamknięte wewnątrz mebli są mniej narażone na ubrudzenia. Dla osób, które lubią czystość, ale nie mają czasu na częste sprzątanie, meble w zabudowie są idealnym rozwiązaniem.

  

4. Pozwalają na dowolną aranżację

Meble na zamówienie to ukłon w stronę indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców. Zabudowa umożliwia stworzenie bowiem dowolnej kompozycji w zależności od potrzeb. Przykładowo aranżując kuchnię w zabudowie, można wydzielić strefę do gotowania, w której będzie więcej szuflad oraz strefę do odpoczynku, gdzie znajdzie się „stół” – wyspa. Dzięki indywidualnemu projektowi w zabudowę można wkomponować np. okno.

5. Funkcjonalne

W dobrze zaaranżowanym pomieszczeniu łatwiej się odnaleźć, ale też przyjemniej jest spędzać czas. Nawet najbardziej nieustawna kuchnia może mieć jasno wydzielone strefy zmywania, gotowania czy przechowywania produktów. W sypialni, w której nie ma warunków na zaaranżowanie garderoby – doskonale sprawdzą się właśnie meble w zabudowie. Nie zaburzą strefy odpoczynku, ale pozwolą na schowanie ubrań, butów i dodatków.

6. Jakość na lata

Meble w zabudowie to jakość, na którą warto się zdecydować mimo dłuższego czasu oczekiwania. Im szybciej jednak się zdecydujemy, tym większa szansa, że montaż mebli odbędzie się zaraz po montażu podłogi i malowaniu. Atutem dobrze zaprojektowanych mebli jest to, że po latach można wymienić jedynie fronty. Wnętrza będą wyglądały jak nowe.

7. Spersonalizowane

Na tego typu rozwiązania zdecydują się nie tylko esteci, czy osoby ceniące funkcjonalność, ale też ci, którzy lubią decydować i aranżować mieszkanie w najdrobniejszych szczegółach. Wybierając meble na wymiar decydujemy bowiem o każdym elemencie ich wyglądu – od klamki, po kolor.

Wady? Można zaryzykować stwierdzenie, że meble w zabudowie nie przekonają jedynie osób lubiących aranżacyjny chaos. Są bowiem gwarantem harmonii. Trudno o inne minusy.

***

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w zakresie aranżacji wnętrz, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

A jeśli szukasz inspiracji? Zaglądaj na nasz profil na Facebooku.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Deer Design Sp. z o.o. w celu umożliwienia udzielenia odpowiedzi na zadane przez Panią/Pana pytania oraz przedstawienie promocji oraz produktów handlowych spółki Deer Design Sp. z o.o., a ponadto w celu przedstawienia oferty usług świadczonych przez podmioty powiązane kapitałowo, bądź organizacyjnie z Administratorem ochrony danych osobowych, bądź podmioty z nim współpracujące.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Deer Design Sp. z o.o. w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej. <br/> Udzielenie zgody jest dobrowolne. <br/> Udzielona zgoda w każdym czasie może być wycofana. Wniosek o cofnięcie zgody, należy skierować na adres e-mail Inspektora Ochrony Danych: daneosobowe@deerdesign.pl